O Unii

MYŚL PO POLSKU, DZIAŁAJ GLOBALNIE

 

Polsko-Polonijna Unia Gospodarcza zrzesza Polonię całego świata i kreuje nowoczesne rozwiązania dla biznesu. Dostarczamy sprawdzonych narzędzi biznesowych między innymi w sferze: prawa, podatków, księgowości, reklamy i marketingu. Budujemy platformę współpracy dla setek polskich i polonijnych firm oraz organizacji skupiających tysiące przedsiębiorców działających na całym świecie.

Zrzeszamy ludzi, którzy cenią w biznesie wysokie standardy etyczne, jak: współpraca, zaufanie, lojalność, uczciwość, a także kultywujących wartości patriotyczne. Oprócz budowy więzi ekonomicznych, podejmujemy współpracę w obszarze szeroko pojętej kultury i dziedzictwa narodowego.

Główną siedzibą Polsko-Polonijnej Unii Gospodarczej jest królewskie miasto Kraków. Swój oddział posiadamy również w Warszawie, w Złotych Tarasach. Już niebawem otwieramy kolejne oddziały w Katowicach i we Wrocławiu.

Poza Polską tworzymy sieć biur na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Południowej, Afryce, Australii, Azji, w krajach arabskich oraz dawnych republikach radzieckich. Sieć biur lokalizujemy głównie przy polonijnych izbach gospodarczych i klubach biznesu, tworząc tak zwane Polonijne Ambasady Gospodarcze pełniące rolę ośrodków doradztwa oraz promocji polskich i zagranicznych firm.

 

NASZA HISTORIA

Idea Polsko-Polonijnej Unii Gospodarczej rodziła się przez wiele lat wśród osób, które dostrzegały potrzebę powołania organizacji międzynarodowej będącej w stanie integrować polski i polonijny biznes. Idea została zrealizowana w 2018 roku, na III Forum Gospodarczym Polonii Świata w Tarnowie, kiedy podpisano akt założycielski.

Dziś, Polsko-Polonijna Unia Gospodarcza zrzeszając przedsiębiorców z całego świata, zmienia optykę spojrzenia na współpracę polskiego i polonijnego biznesu. Otwieramy nowe oddziały i zagraniczne biura, oferując przedsiębiorcom gotowe i nowoczesne rozwiązania w zakresie biznesu.

Nasza misja

We wszystkim co robimy zawarte jest przesłanie patriotyzmu gospodarczego, zakorzenionego w polskiej tożsamości narodowej, przy jednoczesnym przestrzeganiu wysokich standardów etycznych, społecznych i biznesowych. Naszą misją jest łączenie wartości i dzielenie dobra tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne, mając na uwadze rozwój gospodarczy i intelektualny Polaków, bez względu na miejsce ich zamieszkania czy status.

Cele PPUG

Naszym celem jest kreowanie pozytywnego wizerunku Marki Polska w świecie oraz integracja, internacjonalizacja i budowa silnych więzi Polonii z macierzą w obszarze ekonomii, gospodarki, nauki i kultury. Grono Polsko-Polonijnej Unii Gospodarczej ma łączyć nie tylko cel ekonomiczny, ale również język, pochodzenie, historia, chrześcijańskie dziedzictwo oraz interes Polski i polskiej racji stanu.

Tworzymy globalną sieć ośrodków polskiej przedsiębiorczości, myśli intelektualnej i wartości kulturalnych na wszystkich kontynentach. Stowarzyszenie ma formułę otwartą, do którego wstąpić może każda organizacja, instytucja oraz osoba prywatna, po uprzednim zaakceptowaniu warunków uczestnictwa, regulaminu oraz po podpisaniu deklaracji członkowskiej.

Nasze Stowarzyszenie jest neutralne politycznie. Zapoznaj się z naszym statutem.

Założyciele

Polsko-Polonijnej Unii Gospodarczej 

Agnieszka Maćkówka

Agnieszka Maćkówka

Prezes

Bogdan Kulas

Bogdan Kulas

Kamil Gądek

Kamil Gądek

Tomasz Słoniewski

Tomasz Słoniewski

Bohdan Raciborski

Bohdan Raciborski

Zarząd

Polsko-Polonijnej Unii Gospodarczej 

Agnieszka Maćkówka

Agnieszka Maćkówka

Prezes Zarządu

Politolog, ekonomista, właściciel sieci kancelarii prawnych, mediator, doradca międzynarodowy i gospodarczy, specjalista do spraw kampanii wyborczych,
założyciel i prezes fundacji Michael

Bogdan Kulas

Bogdan Kulas

Członek Zarządu

KOMISJA REWIZYJNA

Henryk Siodmok

Henryk Siodmok

Przewodniczący KR

Tomasz Słoniewski

Tomasz Słoniewski

Członek KR

NASZA MISJA

We wszystkim co robimy jest przesłanie patriotyzmu gospodarczego i zachowanie polskiej tożsamości w poczuciu przestrzegania wysokich standardów etycznych, społecznych i biznesowych. 

PPUG

NIP: 675 168 02 63

REGON: 381947365

KRS: 0000760616

 

KONTAKT

+48 690 019 588

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter